Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

PRP Tedavisi

Prp (Platelet Rich Plasma) uygulaması tıpta, iyileşmeyen yara ve ortopedik problemlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Platelet yönünden zengin plazma sıvısı anlamına gelmektedir.

Hastanın kendisinden alınan bir miktar kanı, özel bir santrifüj cihazı ile platelet hücrelerinden zengin plazma haline getirilir.

Prp yönteminde bölgeye uygulanacak plasma şu şekilde etki eder: Bir yerimiz yaralandığında, o bölgeyi iyileştirmek için doğal onarma mekanizması devreye girer.

Kanımızda bulunan trombositler, büyüme faktörleri hasarlı bölgeye hücum ederek bu bölgedeki dokunun iyileşmesini sağlar.

Biz parmağımızdaki kesiğin birkaç gün içinde iyileşmeye başladığını görürüz.

Prp uygulamasında da kanımızda doğal olarak bulunan plasma kısmının, bir takım işlemlerden geçirilip 2-4 kat yoğunlaştırılmış hali, uygulama yapılacak bölgeye verilerek iyileşme ve onarım sağlanmış olur

Uygulama alanları

  • Yara iyileşmesi gibi problemlerde kullanılır.
  • Cilt gençleştirme
  • Leke tedavisi
  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar
  • Akne izleri

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi, cildin orta bölümüne yapılan bir tedavi şeklidir. Saç Mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine ince iğnelerle direkt olarak enjekte edilmesi anlamına gelir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttıran ilaçların 2 ya da 4 mm’lik spesifik iğneler ve bir enjektör aracılığı ile doğrudan bir şekilde kıl köklerine aktarılmasıdır.

Mezoterapi, saç köklerine faydalı olan ürünleri direkt olarak ilgili dokuların çevresine aktaran tıbbi bir yöntemdir. Küçük dozlar ile deri içine enjeksiyonlar uygulanır. Dermis içine uygulanan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlar. Bu sayede de dokuların canlanmasına uygun ortam hazırlanmış olur.

Saçın gereksinimlerine ve kişinin özelliklerine göre seans sayısına karar verilir.

Saç Mezoterapisi, kadınlara ve erkeklere uygulanmaktadır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.