dhi sac ekimi fue den daha az agrili midir

DHI Saç Ekimi FUE’den Daha Az Ağrılı Mıdır?

DHI saç ekimi son yılların popüler saç ekimi tekniklerinden biridir. Aslında FUE tekniğine oldukça benzeyen bu tekniğin kendine has farklı uygulama şekilleri vardır. DHI saç ekimi, özel bir teknolojik alet kullanılarak yapılan bir ekim yöntemidir. Hem FUE hem de DHI hakkında en çok sorulan sorulardan biri hangisinin daha acısız olduğudur.

DHI Saç Ekimi vs. FUE Saç Ekimi

DHI saç ekimi de tıpkı FUE yöntemi gibi greft alınarak yapılan bir tedavi yöntemidir. FUE tekniğinde ekim için kanal açılması gerekirken DHI yönteminde açılmaz. DHI, Choi implanter adı verilen özel bir kalem yardımıyla uygulanan bir yöntemdir. Choi kalemi, kanal açmaya gerek kalmadan saç köklerinin ekim bölgesine koyulmasını sağlar.

Türkiye’de DHI saç ekimi seçenekleri arasında DHI yöntemi dikkat çekici bir tedavidir. FUE yöntemine göre daha hızlı sonuç veren DHI, daha uzun seanslar sürebilen bir tedavi yöntemine sahiptir. Ancak FUE tekniği ile yapılan ekim tedavisinde kanalın açılmasını beklerken DHI yönteminde beklemeye gerek yoktur.

DHI, FUE’den Daha Az Ağrılı mı?

DHI saç ekimi, kanama oranı neredeyse sıfır olan bir ekim tedavi yöntemidir. FUE tekniğinde kanallarda kanama görülmesi oldukça normaldir. Ancak DHI söz konusu olduğunda ağrı ve kanama oranının oldukça düşük olduğu söylenebilir.

DHI yönteminin iyileşme süresi de FUE tekniğine göre çok kısadır. DHI tekniğinin tek dezavantajı FUE yöntemine göre daha maliyetli olmasıdır. Bunun nedeni tedavide kullanılan özel kalemdir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *