sac ekimi sonrasi nasil hissedersiniz

Saç Ekimi Sonrası Nasıl Hissedersiniz?

Saç ekimi sonrası süreç birçok kişiyi endişelendiren bir süreçtir. Bu süreçte de normalden farklı hissetmek elbette mümkün. İyileşme sürecinde uzman doktorunuzun vereceği tavsiyelere uymak bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, tedaviden sonra birkaç gün uykulu hissetmeniz mümkündür.

Saç Ekimi Dönemi Sonrası

Saç ekimi sonrası ağrı, yaygın bir yan etki olarak kabul edilir. Bu durum saç ekimi işleminden sonra sadece 7 gün sürer. Bu süreçte doktorunuz tarafından size verilen ilaçları kullanırsanız ağrılarınız hafifleyebilir. Ancak ekimden sonra dayanılmaz ağrı ve acı hissetmek mümkün değildir.

Özellikle FUE veya DHI saç ekimi tekniklerinde ağrı ve ağrı oranı çok düşüktür. İyileşme sürecinin ardından 3 – 4 gün kadar süren ağrı şiddet içermez ve günlük hayatınızı çok fazla etkilemez.

Söz konusu saç ekimi işleminden sonraki 21 gün içerisinde uyuşukluk hissi bu zamana kadar devam edebilir. Lokal anestezi ile yapılan nakil tedavilerinden sonra bir süre uyuşukluk hissi görülebilir. Bu his aslında en fazla 7 – 10 gün sürerken iyileşme döneminin ilk ayına kadar devam edebilir. Tabii ki uzun süre devam eden uyuşukluk hissinin yoğunluğu çok yoğun değildir.

Saç Ekimi Sonrası Dönemde Yapılması Gerekenler

Nakil tedavisi sonrasında daha rahat bir iyileşme süreci için doktorunuzu dinlemelisiniz. Size verilen ilaçları düzenli kullanarak uyuşukluk ve ağrılardan daha kısa sürede kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde ekim yapılan bölgeyi de koruyarak olası bir komplikasyonun önüne geçmiş olursunuz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *